Михайлівська громада
Полтавська область, Полтавський район

ДПС інформує!

Дата: 01.04.2025 08:42
Кількість переглядів: 19

 

Оподаткування доходів за кордоном: що варто знати українцям?

Якщо ви громадянин України та отримуєте дохід за межами країни, важливо пам’ятати про свої податкові зобов’язання. Вам необхідно подати декларацію про отримання доходів та сплатити податки

 Які податки необхідно сплатити? 

Будь-який дохід, отриманий за кордоном, підлягає оподаткуванню                      в Україні. Він оподатковується за ставками: 

- 18 % – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);

- 1,5 % – військовий збір (але тільки для доходів, отриманих до 1 січня 2025 року).

Якщо дохід був отриманий в іноземній валюті, то сума перераховуються              в гривню за офіційним курсом НБУ на день нарахування доходу.

Як уникнути подвійного оподаткування? 

Якщо ви вже сплатили податки за кордоном, то в Україні повторно не доведеться сплачувати податок на доходи. Але важливо, щоб ця країна мала             з Україною угоду про уникнення подвійного оподаткування.

Що потрібно зробити

- Отримати довідку з податкової іноземної країни про сплачені податки.

- Легалізувати її у тій країні, в якій були сплачені податки  (наприклад, через консульство або органи, до повноважень яких належить легалізація таких документів). 

- ВажливоЗараховується сума сплаченого податку за межами України           у сумі, що не перевищує суму податку, яку потрібно було б сплатити в Україні.

Тобто:

- якщо за кордоном ви сплатили податок у розмірі 100 тис. грн, а в Україні вами визначено до сплати 80 тис. грн, то податок в Україні не сплачується;

- якщо ж ви сплатили за кордоном 80 тис. грн, а в Україні підлягає сплаті 100 тис. грн податку, то вам потрібно буде доплатити тільки різницю – 20 тис.

Що робити, якщо документів про сплату податків немає? 

- Ви маєте подати заяву до української податкової за місцем реєстрації та перенести термін подачі декларації до 31 грудня.

Декларування благодійної допомоги 

Якщо ви через російську агресію отримали тимчасовий захист за кордоном, то:

- не потрібно подавати декларацію та платити податки, якщо ви отримували грошову чи гуманітарну допомогу від іноземних урядів або благодійних фондів.

- потрібно подавати декларацію, якщо ви мали інші доходи (наприклад, зарплату або прибуток від фрілансу), навіть якщо отримували благодійну допомогу.

Як подати декларацію,  перебуваючи за кордоном? 

- поштоюнадсилайте документи з описом вкладення не пізніше ніж за            5 днів до кінцевого терміну подання.

- електронною поштою  – через систему електронного документообігу України.

Детальніше про процес подання декларацій та важливі терміни можна дізнатися за посиланнями:

Як подати декларацію читайте за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/866521.html.

Про терміни подання декларації: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/865606.html

Як отримати податкову знижку: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/870381.html

Головне управління ДПС у Полтавській області

 

 Фото без опису

 

Який порядок отримання дитиною до 14 років документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків?

 

З чого почати?

Подати Облікову картку фізичної особи за формою № 1ДР, яка є одночасно є заявою для реєстрації в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ДРФО).

Хто подає документи?

Для малолітньої дитини до 14 років Облікову картку за ф. № 1ДР подає один із батьків (прийомних батьків, усиновителів, опікунів) або представник за довіреністю.

Які документи потрібні?

Свідоцтво про народження дитини.

Якщо свідоцтво видане не українською мовою, необхідно надати засвідчений відповідно до законодавства переклад свідоцтва українською мовою (оригінал повертається після пред’явлення) та його копію.

 Документ, що посвідчує особу одного з батьків (прийомних батьків, усиновителів, опікунів).

Додаткові документи (за потреби):

- Якщо батьки або один із них на момент народження дитини були іноземцями чи особами без громадянства потрібно надати довідку про реєстрацію особи громадянином України (після пред’явлення повертається).

- Для підтвердження місця проживання (перебування) можна надати: витяг з реєстру територіальної громади, паспорт у вигляді книжечки,  тимчасове посвідчення громадянина України.

- Для підтвердження статусу внутрішньо переміщеної особи надається довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Куди подавати документи?

До будь-якого контролюючого органу особисто або в електронному вигляді через Е-кабінет або мобільний застосунок «Моя податкова».

Скільки часу це займає?

Реєстрація особи у ДРФО здійснюється впродовж 3 робочих днів після звернення.

Як отримати готовий документ?

Документ, що засвідчує реєстрацію дитини у ДРФО (картка платника податків), може бути виданий одному з батьків (прийомних батьків, усиновителів, опікунів) або представнику за довіреністю.

Головне управління ДПС у Полтавській області


Фото без опису

 

Роздрібна торгівля підакцизними товарами: як не втратити ліцензію через порушення порядку проведення розрахунків

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує про підстави, за яких орган ліцензування може припинити, зокрема дію ліцензії на право роздрібного продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів.

Зокрема, щодо підстав для припинення дії ліцензій  визначених пунктами 29 та 33 частини другої статті 46 Закону від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Так, анулювати дозвільні документи можуть у випадку: 

1. Продажу необлікованих товарів, що передбачає 

- Встановлення під час перевірки фактів зберігання або реалізації суб’єктом господарювання необлікованих алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів.

- Такі факти мають бути зафіксовані в акті перевірки або у рішенні суду, яке набрало законної сили.

- Обсяг таких товарів перевищує 0,5 % від обсягу продажу аналогічних товарів за попередню добу.

2. Відсутності фіскальних чеків 

- Відсутність у фіскальній пам’яті касового апарата трьох і більше розрахункових документів у вигляді фіскальних касових чеків, які були видані покупцям протягом періоду, що перевіряється або відсутність даних про них на фіскальному сервері контролюючого органу.

Як запобігти анулюванню ліцензії? 

- Продавати товари лише за наявності первинних документів, що підтверджують їх походження.

- Вести облік товарів відповідно до законодавства.

- Не допускати порушень порядку проведення розрахунків.

- Використовувати тільки ті касові апарати (РРО/ПРРО), які формують та передають розрахункові документи відповідно до законодавства.

Дотримання цих правил допоможе уникнути анулювання ліцензії та штрафів.

Головне управління ДПС у Полтавській області

 


Фото без опису

 

Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій 

 

З 1 січня 2022 року фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку другої-четвертої груп увійшли до категорії суб'єктів господарювання для яких застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим.

Застосування РРО/ПРРО це насамперед загальноєвропейська практика спрямована на досягнення прозорості готівкових розрахунків та їх контрольованість, робота в межах норм чинного законодавства, захист прав споживачів, забезпечення внутрішнього контролю за роботою продавців. Шляхом встановлення РРО пройшли всі розвинуті країни світу, міжнародний досвід довів, що системне введення РРО приносить позитивний результат.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО/ПРРО) не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

Статтею 9 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено випадки, в яких РРО та/або ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються. Крім того, Постановою КМУ №1336 від 23.08.2000 затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО але з обов’язковим використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Починаючи з 01.08.2020 року у суб’єктів господарювання з’явилася можливість реєструвати та застосовувати програмні реєстратори розрахункових операцій.

Платники податків у своїй діяльності можуть використовувати одночасно різні типи РРО, як звичайні класичні (апаратні), так і програмні реєстратори розрахункових операцій. Суб’єкт господарювання може самостійно обирати класичний чи програмний РРО йому використовувати в залежності від характеру та особливостей здійснюваної діяльності, а також потреб та фінансових можливостей. При цьому, електронні чеки мають таку ж юридичну силу, як і паперові чеки.

Сьогодні на ринку є великий вибір відповідних програм, як безкоштовних від податкової служби, так і альтернативних програмних рішень від комерційних розробників, адаптованих до бізнес-процесів різних секторів економіки.

У разі проведення розрахункових операцій без застосування РРО/ПРРО, чи проведення розрахункової операції через РРО/ПРРО на неповну суму вартості товарів застосовуються фінансові санкції у розмірі 100 % вартості проданих                     з порушенням товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше, за кожне наступне вчинене порушення у розмірі 150 %.

Для платників фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, що здійснюють діяльність   з продажу товарів/послуг (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння) передбачено фінансові санкції у розмірі 25 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше та 50 % вартості – за кожне наступне вчинене порушення. Дана норма діятиме в період з 01 серпня 2023 року по 31 липня 2025 року, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області


Фото без опису

Шеринг копій цифрових документів за допомогою застосунку Дія

 

          Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що Державною податковою службою України забезпечено підключення  інформаційно – комунікаційних систем ДПС до порталу Дія та розроблено програмне забезпечення, за допомогою якого посадовими особами ДПС під час надання адміністративних послуг (зокрема, під час проведення процедур реєстрації, внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, а також під час видачі документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі, та відомостей з Державного реєстру) у Центрах обслуговування платників здійснюється отримання (шеринг) електронних копій цифрових документів. 

Шеринг документів – це отримання копій цифрових документів у систему державного органу за допомогою застосунку Дія. Такі копії є у форматі pdf-файлів та поля з метаданими. 

 Користувач Дії може поділитися копіями таких документів:

- Біометричні паспорти: ID-картка, закордонний паспорт.

- Довідка ВПО.

- Свідоцтво про народження дитини.

- Посвідчення водія.

- Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Паспорти-книжечки зразка 1994 року та небіометричні закордонні паспорти, видані до 2015 року, не відображаються в Дії.

Під час шерингу копії цифрового паспорта передаються паспортні дані, РНОКПП та місце реєстрації проживання.

 Як відбувається шеринг документів у територіальних органах ДПС?

Фізична особа – користувач Дії при особистому відвідуванні центру обслуговування платників ДПС,  де отримується адміністративна послуга, може поділитися цифровою копією документа зі смартфона:

- Тисне на цифровий документ у застосунку Дія, щоб згенерувати штрихкод на зворотному боці картки документа.

- Співробітник територіального органу ДПС вносить в інформаційну систему ДПС 13-значний код, указаний під штрихкодом.

- Користувачу у застосунок Дія надходить запит на надання копій цифрових документів.

- Користувач підтверджує передачу копій Дія.Підписом. 

- У разі успішного накладення підпису копії документів будуть надіслані в систему ДПС.

- Система ДПС отримує цифрові копії у форматі підписаного pdf та метаданих (json).

 Чому це безпечно?

- Дані передаються лише в зашифрованому вигляді та можуть бути розшифровані (отже, прочитані та оброблені) лише тим органом, який їх запитав у користувача.

- Зашифрований пакет з даними надсилається на сервер органу лише після дозволу користувача, який він надає в застосунку Дія безпосередньо перед відправленням.

- Кожна цифрова копія документа містить інформацію про отримувача, його відділення та дату її формування.

- Органом  забезпечується дотримання вимог законодавства про захист персональних даних.

 Для Державної податкової служби на сьогодні пріоритетом залишається розвиток сервісної складової та цифровізація послуг для платників. Державна податкова служба бере активну участь у цифровій трансформації України. Саме тому всі ініціативи інших органів державної влади, які дозволяють полегшити платникам податків (громадянам) процес отримання послуг, завжди підтримуються.

Додаткову  інформацію можна отримати за телефоном                                                                     Контакт-центру  ДПС України 0 800 501 007,

Головне управління ДПС у Полтавській області


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь