Дослідження води

Органолептичні та хімічні дослідження     Бактеріологічні дослідження

Хочу поділитись із вами інформацією щодо якості води, яку ми споживаємо від свердловин Михайлівського КП. Кожного року проводиться три види дослідження води: органолептичний, хімічний і бактеріологічний. Якщо коротко: органолептичний - визначає наявність осаду, каламутність, колір води, присмак; хімічний - нітрати, нітрити, хлориди, фториди і тд. і тп....; бактеріологічний - наявність шкідливих бактерій. Я думаю всім було б цікаво - а яку ж воду ми п'ємо? чи відповідає вона певним нормам і якщо не відповідає то на скільки не відповідає? На справді є певні відхилення на деяких свердловинах, а подекуди по певним показникам і майже на всіх свердловинах. Ця інформація викладена тут не для того щоб закрити свердловину чи відключити воду або привернути увагу контролюючих органів, а для того, щоб люди знали правду про воду, яку вони споживають. Всі контролюючі органи в курсі (тому що їм робляться і відправляються всі звіти по дослідженню води), всі ці відхилення є скрізь і це велика рідкість коли вода відповідає всім параметрам. Фактично із самого початку(коли тільки пробурилась свердловина) - вода вже мала ідентичний склад тому складу, що спостерігається на сьогодні. Як мені пояснили в лабораторії - такий пласт води - і нічого із цим не вдієш. Найпоширенішими перевищеннями по складу води в наших краях є перевищення по хлоридах та фторидах. Враховуючи сказане - можна дійти простого висновку про те, що не зважаючи на те в якому часі ми жили чи живем, чи будемо жити, хто завідує свердловиною (самі люди чи організація) - вода мала, має і матиме практично незмінний склад. А це означає, що немає абсолютно ніяких перепон для того, щоб виставити дослідження води(аналіз) на загальний розгляд у вільний доступ до інформації - на сайт. Також по своїм власним спостереженням бачу певні коливання деяких показників в залежності від того, де відбувався відбір води: якщо відбір відбувався прямо із свердловини, то деякі показники трішки кращі; якщо із башні чи із трубопроводу - подекуди трішки гірші. В лабораторії навіть повідомили, що показники можуть коливатися в залежності від того в яку пору року виконується відбір, але кардинальних змін не буде. Для більшого розуміння на стільки все добре чи погано - я попросив лабораторію провести дослідження деяких популярних марок мінеральних вод, які продаються в магазині. На жаль офіційно проводити такі дослідження вони відмовились, та і аналіз зробили не повний, але все ж таки по основним показникам - дослідження вони зробили. Для того, щоб визначити чи відповідає вода певним нормам чи ні - лабораторія робить заключення на основі "Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" ("ДСанПіН 2.2.4-171-10").