Михайлівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Як отримати відшкодування за пошкодження автомобіля у разі ДТП, якщо суд не визнав провину водія?

Дата: 23.08.2024 10:33
Кількість переглядів: 38

 

Згідно зі статистикою Патрульної поліції України, кількість дорожньо-транспортних пригод на наших дорогах невпинно зростає. За останні кілька років кількість ДТП збільшилася на майже 10 тисяч випадків. Основними причинами аварій є порушення водіями правил дорожнього руху, зокрема, перевищення швидкості та неправильне маневрування.

Типова ситуація: вранці, під час години пік, Ви їдете на роботу. Інший водій, не дотримуючись правил дорожнього руху, врізається у Ваш автомобіль, завдаючи йому значних механічних пошкоджень. Поліція приїжджає на місце події, складає протокол про адміністративне правопорушення на водія, який завдав шкоди, але коли справа доходить до суду, суд визнає його невинним. Судді вважають, що водій не порушував правил дорожнього руху, і, відповідно, закривають справу.

Зрозуміло, що ремонт автомобіля — це значні витрати, тому ви звертаєтеся до страхової компанії водія, що в'їхав у вас, з проханням про відшкодування збитків. Проте страхова компанія відмовляється виплачувати кошти, аргументуючи це тим, що водія було визнано невинним в адміністративному правопорушенні. Що ж робити в такій ситуації?

Перш за все, не варто опускати руки. Відповідно до статті 1187 Цивільного кодексу України, шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, повинна бути відшкодована особою, яка володіє цим джерелом на правовій підставі (право власності, інше речове право тощо). До джерел підвищеної небезпеки належать транспортні засоби, механізми та інші об'єкти, використання яких створює підвищену небезпеку для оточуючих.

Судова практика в Україні доводить, що завдана шкода має бути відшкодована в повному обсязі особою, яка її спричинила, незалежно від того, чи була встановлена її вина у вчиненні правопорушення. Важливо зазначити, що обов’язок відшкодування шкоди існує незалежно від того, чи було доведено вину водія у адміністративному правопорушенні. Крім того, закриття судом справи про адміністративне правопорушення не означає, що відсутня цивільно-правова відповідальність за завдану шкоду.

У такому випадку варто діяти наступним чином:

  1. Зверніться за незалежною експертизою. Замовте оцінку збитків, завданих вашому автомобілю, а також детальну експертизу обставин ДТП. Важливо, щоб ця експертиза була проведена кваліфікованими спеціалістами, оскільки вона може стати основним доказом у суді.

  2. Зверніться до юриста. Отримайте консультацію фахівця, який допоможе вам правильно скласти позовну заяву та підготує всі необхідні документи для судового процесу.

  3. Подайте позов до суду. На підставі експертизи та інших зібраних доказів подайте позов до суду з вимогою про відшкодування збитків. У суді ви зможете довести, що, незважаючи на відсутність адміністративної вини, водій все ж несе відповідальність за завдану шкоду, як власник джерела підвищеної небезпеки.

  4. Вимагайте компенсації в повному обсязі. В судовому процесі наполягайте на відшкодуванні всіх витрат, пов'язаних з ремонтом автомобіля, а також, можливо, моральної шкоди, якщо така мала місце.

Загалом, навіть якщо суд не визнав водія винним у адміністративному правопорушенні, це не означає, що ви не можете отримати компенсацію за завдані збитки. Законодавство України передбачає механізми захисту ваших прав, і, правильно підготувавшись, ви зможете домогтися справедливості.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся до фахівців Машівського бюро правничої допомоги: с-ще Машівка, вул. Незалежності, буд. 111.

Також функціонує єдиний телефонний номер системи правничої допомоги – 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Фото без опису 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь