Профілактика інфекційних захворювань під час купання у відкритих водоймах

Дата: 17.07.2024 15:22

Профілактика інфекційних захворювань під час купання у відкритих водоймах

На жаль, купання в місцевих водоймах, особливо зі стоячою водою, загрожує масою проблем - від алергічних хвороб шкіри до інфекційних і паразитарних захворювань зі смертельним результатом.

Отже, які ж «неприємності» можна підхопити в місцевій водоймі? Список можливих захворювань вражає:

1. Кишкові інфекції (дизентерія, ентеровірусні інфекції).

2. Хвороби очей (кон’юнктивіти і блефарити) і вух (зовнішній отит).

3. Геморагічна лихоманка з нирковим синдромом і лептоспіроз. За цими страшними назвами ховаються важкі інфекційні хвороби, які вражають кров і нирки (при лептоспірозі — ще й печінку). Переносниками цих захворювань виступають гризуни.

4. Глистові інвазії. Бачиш, що у водоймі плавають качки і купаються бродячі тварини? Тоді сам не поспішай залазити в воду.

5. Захворювання, викликані найпростішими (закінчитися все може запаленням мозкових оболонок і головного мозку, обумовленого акантамебами і неглеріямі — збудниками, які живуть в теплій стоячій воді).

6. Шкірні захворювання (короста та інші).

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

• Знак «Купання заборонено». Раз заборонено, то нехай буде заборонено.

• Зграя качок або гусей. Там, де постійно перебувають водоплавні птахи (особливо дикі), у воді живуть паразити.

• Водопій тварин. Місце водопою легко впізнати по великій кількості слідів тварин та залишків їх життєдіяльності. Тут з високою ймовірністю можна отримати набір кишкових інфекцій.

• Корчі, що стирчать з-під води. Раз щось стирчить з води, значить, щось є і в воді. Вважайте, що корчі — айсберги: під водою ховаються невидимі зарості. А це означає, що високий ризик поранитися, вдаритися або зачепитися одягом за сучок.

• Звалища сміття. Стихійні звалища і стічні канави спускають у воду найрізноманітніший бруд, не тільки бактерій і паразитів. Надихатися токсичними випарами або поплавати в розчині невідомих хімічних сполук — дуже погана ідея!

Коли побачите біля річки чи ставка контрольні ознаки — НЕ ЗАПЛИВАЙТЕ ТУДИ!

Пам’ятайте, що небезпека зараження через воду відкритих водойм зберігається з червня по вересень (в теплих водоймах — ще довше).

Будьте обережними, не ризикуйте здоров’ям своїм та близьких!

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Полтавського районного управління Головного управління  Держпродспоживслужби  в Полтавській області