Михайлівська громада
Полтавська область, Полтавський район

ДПС інформує!

Дата: 04.06.2024 09:00
Кількість переглядів: 78

 

До уваги фізичних осіб, які задекларували доходи за 2023 рік! Граничний термін сплати податкового зобов’язання  спливає 31 липня 2024 року

 

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня 2024 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену  в поданій нею  річній податковій декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік (п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)). 

У разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ (п. 124.1 ст. 124), такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

           За несплату узгодженої суми грошового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору за наслідками поданої річної декларації про майновий стан                       і доходи у строк до 1 серпня року, що настає за звітним, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

  • у розмірі 5 відсотків погашеної суми податкового боргу при затримці до 30 календарних

днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання;

  • у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу при затримці більше                        30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання.

  Ті самі дії, вчинені умисно, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання.

Такі діяння, що вчинені умисно повторно протягом 1095 календарних днів або які призвели до прострочення сплати грошового зобов’язання на строк більше 90 календарних днів, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання.

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку  сплати  податкового зобов’язання, нараховується пеня.

Більш детально ознайомитися із відповідним роз’ясненням можна на вебпорталі ДПС у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР) за посиланням https://zir.tax.gov.ua/  (категорія 103.28).

Шановні платники податків, своєчасно сплачуйте задекларовані суми податкового зобов’язання! Підтримайте Україну в цей непростий для всіх нас час! 

 

Головне управління ДПС у Полтавській області


Фото без опису

 

До уваги ФОП - платників єдиного податку першої - третьої груп щодо яких до ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності та податкова адреса яких знаходиться на території тимчасово окупованій російською федерацією!

 

Головне управління ДПС у Полтавській області звертає увагу ФОП - платників єдиного податку першої - третьої груп щодо яких до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесено запис про припинення підприємницької діяльності та податкова адреса яких знаходиться на території тимчасово окупованій російською федерацією, що остання податкова декларація такого платника подається до якого контролюючого органу за його вибором в один із таких способів:
               в електронному вигляді – за своєю податковою адресою, якщо електронний документообіг не припинився та кваліфікований електронний підпис є дійсним;

              на паперових носіях – до будь-якого діючого ЦОП (особисто/уповноваженою на це особою або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення). У рядку 4 «найменування контролюючого органу, до якого подається звітність» податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – Декларація) зазначається контролюючий орган за місцем обліку платника єдиного податку.

При цьому у полі 8 «Особливі відмітки» Декларації у рядку 8.1 «платника податку, що подає декларацію за останній податковий (звітний) період, на який припадає дата державної реєстрації припинення» проставляється позначка «+».

Нагадуємо, що разом з останньою Декларацією подаються:

додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (крім фізичних осіб, які звільняються від сплати за себе єдиного внеску відповідно до Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зі змінами та доповненнями).
               додаток 2 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік», якщо земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовувалися у підприємницькій діяльності платником єдиного податку (другої – третьої груп), відповідно до п. 297 прим. 1.1 ст. 297 прим. 1 П
одаткового кодексу України.

Більш детально ознайомитися з відповідним роз’ясненням можна на вебпорталі ДПС у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР) за посиланням https://zir.tax.gov.ua/  (категорія 107.01.07).

                        

Головне управління ДПС у Полтавській області


Фото без опису

 

Платник має право подати таблицю даних платника податку незалежно від факту зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних

 

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує,  що    відповідно до               пункту 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування                  в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Порядок зупинення), платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку на додану вартість (далі – Таблиця) за встановленою формою (додаток 5).

Пунктом 4 Порядку зупинення визначено, що у разі, коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування (далі – ПН/РК),  ПН/РК відповідають одній            з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, зокрема, якщо у ПН/РК відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом відповідно до ДКПП, які зазначені у Таблиці, врахованій контролюючим органом, реєстрація таких ПН/РК не зупиняється в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Отже, Таблиця – це інформація про специфіку діяльності платника податку, подання якої до контролюючого органу є беззаперечним правом платника, незалежно від факту зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН.

 

 

Головне управління ДПС у Полтавській області


Фото без опису

 

Рентна плата за спеціальне використання води: основні вимоги щодо

заповнення декларації

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2016 № 927) зі змінами та доповненнями (далі – Декларація). Невід’ємною частиною Декларації є додатки. Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води здійснюється у додатку 5 до податкової декларації з рентної плати.

Для кожного типу водного об’єкта заповнюється окремий розрахунок.

У додатку 5 заповнюються всі рядки усіх розділів з урахуванням приміток:

у рядку 4 – інформація про отриманий документ на спеціальне водокористування (найменування органу, яким видано дозвільний документ, номер дозвільного документа, дата видачі - дд.мм.рррр.,строк дії у роках;

у рядку 6 - код водних об’єктів згідно з додатком 16 до Декларації. Останній розряд коду повинен бути відмінним від «0». Для кожного типу водного об’єкта заповнюється окремий розрахунок;

у рядку 7 – розмір встановленого річного ліміту використання води у куб. м згідно            з отриманим дозвільним документом;

у рядку 9 – ставки рентної плати зазначаються відповідно до п.п.255.5 ст.255 розділу IX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс);

у рядку 10 (10.1, 10.2, 10.3 та 10.4) - коефіцієнти, що застосовуються до ставок рентної плати, відповідно до ст.255 Кодексу.

       Звертаємо увагу, що типовими помилками декларування є застосування неіснуючих ставок рентної плати, коефіцієнтів до ставок плати, невірне визначення об’єкту оподаткування (в межах ліміту та/або понад установлений річний ліміт) та неправильного визначення податкового зобов’язання.

 

Головне управління ДПС у Полтавській області


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь