Михайлівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Департамент кібербезпеки СБУ з перших днів війни створив один з важливих інструментів протидії ворогу – телеграм-бот @stop_russian_war_bot. На нього громадяни відправляють оперативну інформацію про переміщення військ ворога, дані про колаборантів.

Дата: 17.05.2024 14:33
Кількість переглядів: 62

    

     Під час війни кібербезпека держави потребує особливої уваги, адже ворог супроводжує свої військові операції засобами кібервпливу.

     Про збільшення активності російських кібератак свідчить статистика: якщо у 2020 році СБУ зафіксувала майже 800 кібератак, у 2021 – 1400, то у 2022 їхня кількість зросла більш ніж утричі – до 4500.

     Пріоритетні цілі російських спецслужб в українському кіберпросторі – енергетика, інфраструктура, логістика, військові об’єкти, центри прийняття рішень, бази даних органів влади, державні реєстри та медіа.

     Також для ворога є привабливою сфера цифрової трансформації України. Тож кіберпідрозділи СБУ забезпечують контррозвідувальний захист електронних комунікацій, ІТ-галузі та афілійованого з ними середовища.

     Для посилення колективної кібербезпеки СБУ тісно співпрацює з колегами з країн ЄС і НАТО, координує свою діяльність з IT-фахівцями з усього світу.

     Окрім кібератак, російські спецслужби постійно нарощують інтенсивність інформаційно-психологічних операцій. Це робиться, щоб дискредитувати зовнішню і внутрішню політику, зменшити міжнародну підтримку України, розколоти наше суспільство, поширювати панічні настрої. Згенеровані кремлівським режимом фейки масово тиражують підконтрольні йому медіа, політики, блогери.

     Захищаючи інформаційний простір держави кіберфахівці СБУ блокували десятки ботоферм, численні антиукраїнські ютуб-канали. Викрили та притягнули до відповідальності сотні інтернет-агітаторів, які поширювали ворожі фейки та наративи.

     Наявні на сьогодні ресурси дають Україні змогу не тільки відбивати кібератаки та блокувати деструктивну діяльність в інформпросторі, а й атакувати ворога.

     Як подбати про кібербезпеку

     Соціальні мережі і електронні сервіси – місця, де на легковажних користувачів полює чимало інтернет-шахраїв. Вони шукають вразливі паролі та підключення, щоб зламати їх та використати вашу персональну чи службову інформацію. Електронні пристрої – це найбільше джерело інформації про вас, тож подбайте про власну кібербезпеку.

     Безпека електронних пристроїв:

  1. Регулярно оновлюйте системи захисту ваших пристроїв.

  2. Систематично робіть резервне копіювання важливих файлів.

  3. Встановіть режим конфіденційності та безпеки для вебсайтів.

  4. Під час оплати в інтернеті звертайте увагу на електронну адресу: «https://» - це означає, що сайт вживає додаткові заходи для безпеки своїх клієнтів; «http://» - посилання не є безпечним.

  5. Не використовуйте службові електронні скриньки для приватного листування.

  6. Скануйте перед підключенням USB та інші зовнішні пристрої на наявність шкідливих додатків і вірусів.

     Безпечне підключення до Wi-Fi

     Безкоштовне підключення до Wi-Fi у публічних місцях часто відбувається без введення паролів. Це робить ваш пристрій вразливим для зламу.

  1. Під час входу до мережі Wi-Fi використовуйте лише ті точки доступу до Wi-Fi, які мають протоколи безпеки для захисту бездротового з’єднання WPA чи WPA-2.

  2. Оптимальний варіант – користуватись особистим Wi-Fi модемом або здійснювати вхід в Інтернет за передплаченим пакетом послуг мобільного оператора.

  3. Вимикайте функцію «Автоматичного підключення до Wi-Fi». 

Захист смартфону від програм-шпигунів

Більшість шпигунських програм «вшиваються» саме в мобільні додатки. Коли ви встановлюєте їх на смартфон, то власноруч дозволяєте зчитати вашу геолокацію, список контактів, акаунти у соцмережах та поштові скриньки.

  1. Встановлюйте додатки лише з офіційних та перевірених сервісів: Chrome Store, Add-ons та Play Market для Android, App Store для OS.

  2. Не дозволяйте операційній системі смартфона (планшета, ПЕОМ) автоматично встановлювати додатки з невідомих джерел.

  3. Періодично видаляйте додатки, якими не користуєтеся.

     Безпека електронного листування

     Якщо зловмисники «зламають» вашу електронну пошту, вони можуть спробувати змінити паролі, отримати доступ до особистих фотографій та відео, розсилати спам від вашого імені.

  1. Увімкніть двофакторну автентифікацію за допомогою мобільного пристрою. Якщо стороння особа спробує отримати пароль до вашої поштової скриньки, ви автоматично отримаєте SMS-повідомлення про несанкціонований вхід.

  2. Встановіть надійний пароль і не використовуйте для його відновлення російські сервіси «Yandex.ru», «Mail.ru».

  3. Не відкривайте на пристроях вкладення підозрілих листів, що мають такі розширення як «.exe», «.bat», «.cmd», «.vbs», «.docm», «.xlsm» тощо.

          Телефон довіри СБУ  0 800 501 482
 

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

 

ЦЕНТР ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ дає розяснення

Forwarded from FEDOROV

ПОВІДОМТЕ ПРО  КОЛАБОРАНТІВ  у  єВОРОГ

У  чатбот єВорог зручно повідомляти про колаборантів. Якщо ви знаєте людей, які співпрацюють з окупантами, виступають проти України та поширюють наративи окупаційної пропаганди у вашому місті чи селі, — одразу ж повідомляйте в Дію.
 
 Як це зробити?
 • перейдіть у чатбот єВорог з головного екрана застосунку Дія або за посиланням: https://t.me/evorog_bot
 •‎ натисніть Повідомити про колаборантів
 •‎ вкажіть геолокацію людини чи групи людей + надсилайте фото/відео
 •‎ опишіть, чому ви вважаєте людину колаборантом та подробиці про його допомогу ворогу.
 
 Нагадаємо, що надіслати інформацію можна також без фото чи відео, достатньо лише описати те, що ви побачили.
 
 Пам'ятайте, що треба знімати окупантів та колаборантів тільки тоді, коли переконані, що вам нічого не загрожує. А як тільки надішлете у чатбот повідомлення — очищуйте листування з єВорогом та видаляйте такі кадри зі свого смартфона.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь