Михайлівська громада

Правила безпеки у інтернеті!

Дата: 02.02.2024 08:00
Кількість переглядів: 28

☑️  Для захисту інтернет-акаунтів використовуйте складні паролі, які містять літери верхнього та нижнього регістру, цифри та символи. Не встановлюйте однаковий пароль для декількох акаунтів. Налаштуйте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість. Тоді для входу до акаунту, крім логіну та паролю, потрібно ввести код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток.

☑️ Зверніть увагу!!!

Правила захисту від спаму:

•  Не публікуйте свою адресу й телефони на сайтах або кодуйте адресу (наприклад r_a_n_o_c_(a)_i_._u_a),  або подавайте у форматі картинки, яку розпізнає тільки людина.
  • Не відповідайте на спам (не переходьте за посиланнями, не відкривайте картинок), адже це тільки збільшить його кількість.
  • Позначайте підозрілі листи як спам (у скриньці Gmail це значок  ), і тоді вони вміщуватимуться в папку Спам, не потрапляючи до папки Вхідні.

Одним зі способів шахрайства за допомогою спаму є фішинг.

Фішинг (від англ. phishing, за співзвучності з fishing риболовля) — шахрайські методи отримання особистих даних (банківських реквізитів тощо) або коштів через інтернет.

До методів фішингу належить створення підробних сайтів, розсилка листів, які маскуються під офіційні повідомлення банків, державних установ тощо, а також повідомлення про призи, виграші, спадок.

Щоб убезпечити свою пошту від фішингу, не слід реагувати на підозрілі повідомлення, відкривати листи від невідомих відправників, скачувати підозрілі файли – (*.exe,*.js, *com, *.bs *.bat ). Ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах.
Багато поштових серверів дозволяють користувачам налаштовувати власні фільтри та правила опрацювання поштових надходжень.

☑️ Подбайте про захист фінансового номера. Забороніть віддалений перевипуск SIM-карти у мобільного оператора або перейдіть на контрактне обслуговування.

☑️ Завантажуйте програми й застосунки лише з офіційних джерел. Використовуйте антивірусне програмне забезпечення. Вчасно оновлюйте операційну систему.

☑️ Робіть резервні копії, аби не втратити важливі відомості.