Михайлівська громада
Полтавська область, Полтавський район

А ви знали, що за виховання дітей держава платить гроші?

Дата: 22.01.2024 11:02
Кількість переглядів: 54

Щороку в українських судах задовольняють тисячі справ про позбавлення батьківських прав. Тобто тисячі дітей в Україні щороку потребують тимчасового та подальшого сімейного влаштування.

А якщо спробувати допомогти сім’ї  на ранніх етапах, підтримати батьків – ймовірно шанси зберегти сім’ю для дітей зростуть в рази.

  • Патронатні сім’ї якраз і стають тимчасовими родинами для дітей, батьки яких, через різні обставини, не можуть, або не вміють дбати про своїх дітей.

Поняття патронату

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

Патронатний вихователь

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів своєї сім’ї надає послуги з догляду, виховання й реабілітації дитини у своїй родині.

За свої послуги патронатний вихователь отримує 5 прожиткових мінімумів і зараз ця сума становить 14600 гривень.

Також  передбачена соціальна допомога на дитину. Йдеться про 2, 5 прожиткових мінімуми на місяць, в залежності від віку:

  • від 0 до 6 років – 6407, 50 грн;

  • від 6 до 18 років – 7990 грн.

Якщо ж у сім’ю патронатного вихователя влаштовано дитину віком до одного року, дитину з інвалідністю, малолітню, або неповнолітню вагітну, ВІЛ-інфіковану дитину або одночасно двох і більше дітей, розмір виплати збільшується від 10 % до 50 %.

Патронатним вихователем може бути повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дитини й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації дитини в своєму домі.

Патронатним вихователем не можуть бути особи:

-визнані в установленому порядку недієздатними або обмежено дієздатними;

-позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

-колишні усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним, опіка, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу було припинено з їх вини;

- які перебувають на обліку або на лікуванні в психоневрологічному чи наркологічному диспансерах;

-які зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

-які не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);

-які страждають від хвороб, перелік яких затверджений Міністерством охорони здоров’я;

- засуджені за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324 і 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;

-іноземці, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;

-особи без громадянства;

-які за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду;

-інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

Порядок створення патронатної сім’ї

1 етап. Проходження первинного відбору

Особи, які бажають стати патронатними вихователями, повинні пройти первинний відбір кандидатів у патронатні вихователі.

Первинний відбір здійснюють соціальна установа разом зі службою у справах дітей місцевої державної адміністрації або виконавчого органу місцевої ради відповідно до вимог «Порядку створення і діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017.

Рішення про проходження первинного відбору приймається на підставі аналізу документів, поданих кандидатами в патронатні вихователі, і проведеного соціальною установою разом зі службою у справах дітей обстеження умов їх проживання.

Необхідні документи:

-заява;

-копія паспорта громадянина України;

-копія трудової книжки (за наявності);

-довідка про стан здоров’я кандидата в -патронатні вихователі та осіб, які проживають разом із ним, складені за затвердженою формою;

-довідка про відсутність судимості, у тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку й проживають разом із кандидатом в патронатні вихователі;

-копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

-письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата в патронатні вихователі всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, у тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

2 етап. Проходження навчання

Кандидат в патронатні вихователі, який пройшов первинний відбір, разом із повнолітнім членом своєї сім’ї, який братиме участь у наданні послуги патронату над дитиною (чоловік або дружина кандидата в патронатні вихователі), проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.

За умови успішного проходження навчання кандидату в патронатні вихователі та члену його сім’ї видається довідка про проходження навчання та рекомендації про можливість надання послуги патронату над дитиною.

3 етап. Укладення договору про надання послуг з патронату над дитиною

У разі отримання рекомендації про можливість надання послуги з патронату над дитиною орган опіки та піклування протягом місяця укладає з кандидатом у патронатні вихователі договір про надання послуги з патронату над дитиною.

4 етап. Влаштування дитини в сім'ю й укладення договору про патронат над цією дитиною

Рішення про влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини приймає орган опіки та піклування за місцем проживання або виявлення дитини. Рішення приймається на підставі наданих службою у справах дітей документів, що обґрунтовують доцільність такого влаштування.

Після прийняття рішення про влаштування дитини органом опіки та піклування не пізніше ніж через п’ять робочих днів із патронатним вихователем укладається договір про патронат над дитиною.

  • Обов’язки патронатного вихователя:

  • забезпечувати надання послуг із догляду, виховання й реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя, піклуватися про її моральний і фізичний стан, нести відповідальність за її життя і здоров’я;

  • створювати належні умови для проживання, навчання, фізичного та духовного розвитку дитини відповідно до її віку, потребам та індивідуальним особливостям;

  • представляти в рамках своїх повноважень інтереси дитини у відповідних установах та організаціях;

  • взаємодіяти з працівниками служби у справах дітей, соціальної установи, здійснювати заходи, передбачені індивідуальним планом соціального захисту дитини;

  • співпрацювати з батьками або законними представниками дитини з метою подолання складних життєвих обставин в межах та у спосіб, визначений органом опіки та піклування.

Якщо дана інформація виявилася для Вас корисною та цікавою, Ви бажаєте отримати додаткову інформацію щодо створення патронатних сімей або виявили бажання створити патронатну сім’ю, звертайтеся в службу у справах дітей виконавчого комітету Михайлівської сільської ради або за телефоном: 066- 909-23-50( Володарська Альона Вікторівна).

Чекаємо на кандидатів у патронатні вихователі!!!!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь