Безпека в перукарнях і салонах краси

Дата: 27.02.2023 11:53

Безпека в перукарнях і салонах краси

Салони краси та перукарні надають десятки послуг, які повинні бути не тільки високоякісними, але і безпечними для здоров’я. «Салонні процедури» можуть принести не тільки користь, але і шкоду, часто досить серйозну. Салони краси та перукарні потенційно є зоною ризику зараження педикульозом, грибковими захворюваннями шкіри, волосся і нігтів, герпесом, стафілококовими інфекціями, гепатитами В та С і навіть сифілісом та ВІЛ/СНІД. Небезпека зараження виникає у випадках порушення санітарно-гігієнічного та санітарно-протиепідемічного режимів у перукарні, виконання яких нормується вимогами «Державних санітарних правил та норм для перукарень різних типів» ДСанПіН 2.2.2.022-99. Недотримання вимог з обробки, дезінфекції та стерилізації інструментарію може призвести до появи серйозних захворювань, які зазначені вище. Тому, під час відвідування перукарень, салонів краси, косметичних кабінетів рекомендуємо звертати увагу на наступні вимоги:
 – перед початком роботи з кожним відвідувачем майстер повинен вимити руки з милом;
 – покрити клієнта чистим пеньюаром, підкласти підкомірець, який змінюється після кожного клієнта (одноразовий);
 – персонал закладу повинен мати не менше 2-х комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування з дотриманням терміну експозиції та стерилізації;
 – ножиці, ріжучі частини електричних машинок, інструменти для манікюру, інструменти і предмети з пластичних мас, змінні насадки для обладнання в косметологічних і педікюрних кабінетах, інструменти для нанесення гриму, макіяжу, для виконання татуажу та перманентного макіяжу після кожного використання повинні обов’язково знезаражуватися дезінфектантами, що мають позитивний висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи, а потім стерилізуватися;
 – затискувачі і бігуді після кожного використання повинні оброблятися дезінфекційним розчином, механічно очищатися, промиватися у теплій воді;
 – кушетки для масажу перед обслуговуванням наступного клієнта повинні накриватися чистим простирадлом;
 – перед проведенням татуажу та косметичних процедур, пов’язаних із порушенням цілісності шкірних покривів, бажано використовувати одноразові насадки та голки;
 – видалення постриженого волосся з шиї та обличчя клієнта проводиться одноразовими ватними тампонами, щіткою або пензлем. Пензлі, щітки повинні дезінфікуватися, очищатися механічно та стерилізуватися;
 – при підозрі на інфекційні шкіряні захворювання у відвідувачів із зміною шкіряного покрову (висипання, плями, злущування та ін.), нігтів, волосся майстер має право обслуговувати клієнта після подання документа з відповідної лікувальної медичної установи щодо незаразності захворювання.
       Лише пересвідчившись у виконанні вищезазначених вимог в обраному закладі, можна уберегти себе від небажаних захворювань.
     Відповідальність за дотримання вимог санітарно-протиепідемічного режиму покладається на керівників (власників) перукарень та салонів краси.

Не будьте байдужими до власного здоров’я. Запобігти інфекціям легше, ніж їх лікувати!

Відділ  державного нагляду за дотриманням

санітарного законодавства Полтавського

районного управління Головного