Михайлівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Як отримати допуск на право здійснення робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин та їх торгівлею

Дата: 19.01.2023 12:00
Кількість переглядів: 79

 

 

Як отримати допуск на право здійснення робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин та їх торгівлею

 

Кожного року з початком весняно – польових робіт у господарствах області розпочинається комплекс агротехнічних заходів. Один із агроприйомів – роботи пов’язані із застосуванням пестицидів і агрохімікатів.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про захист рослин», статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та Державних санітарних правил ДCанПіН 8.8.1.2.001-98 керівники підприємств, установ, організацій усіх форм власності зобов’язані допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин щороку.

Порядок отримання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами регламентується Постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 1995р. №746. Відповідно до зазначеної Постанови особи, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами повинні мати при собі під час виконання роботи допуск, медичну книжку і наряд на виконання такої роботи.

При цьому слід зазначити, що згідно Постанови КМУ від 16 березня 2022 р. №297 «Деякі питання перевезення (транспортування), зберігання, застосування та торгівлі пестицидами і агрохімікатами» установлено, що строк дії допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, виданих відповідно до Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та дійсних станом на 1 січня 2022 р., продовжується на період дії воєнного стану в Україні та на 90 днів, наступних за днем його припинення або скасування.

Навчання працівників, які безпосередньо виконують роботи, пов’язані з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами з послідуючою видачою Посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного проведення робіт з пестицидами та агрохімікатами та Допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами та агрохімікатами здійснюють державні фітосанітарні інспектори Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Оплата за надану послугу регламентує Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 лютого 2013 року №96.

Детальну інформацію щодо отримання допусків (посвідчень) на право роботи з пестицидами та агрохімікатами можливо отримати звернувшись до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за телефоном (0532) 606647.

Звертаємо вашу увагу, що порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Проходження навчання та отримання працівниками підприємств, установ, організацій усіх форм власності роботи яких пов’язані з транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, допуску до зазначених робіт дозволить безпечно проводити комплекс робіт із захисту сільськогосподарських культур, зменшить ризики потрапляння пестицидів на прилеглі території, а також сприятиме діяльності у правовому полі.

 

 

Мишоподібні гризуни – загроза посівам озимих культур та багаторічних трав

Після зниження температури повітря відбувається активна міграція гризунів у посіви озимих культур та багаторічних трав, де за високої щільності колоній вони можуть завдати значних пошкоджень.

Тому необхідне систематичне обстеження, визначення заселеності посівів, земельних угідь та чисельності колоній мишоподібних гризунів для проведення ефективного та своєчасного захисту сільськогосподарських культур. Гризуни пошкоджують посіви озимих культур,та багаторічних трав, можуть 

завдавати шкоди  молодим садам. Отож, обов’язково слід здійснювати контроль за їх чисельністю. Протягом року самки дають від 3 до 7 і більше приплодів по 3–8 малят у кожному. За сприятливих умов миші розмножуються масово. З настанням холодів гризуни шукають теплих та затишних місць зимівлі. Це, зокрема, житлові будівлі, зерносховища, скирти соломи і сіна, де протягом осінньо-зимового періоду можуть інтенсивно розмножуватись. Але значна частина все ж залишається на полі, продовжуюючи харчуватися там узимку.

До найбільш поширених видів таких гризунів належать полівки, польова миша. Серед полівок найчастіше зустрічається звичайна сіра. Розмножуються полівки протягом усього теплого періоду (за температур повітря вищих +5°С).  Навіть під снігом вони можуть харчуватися сходами озимих культур та багаторічних трав. При масовому розмноженні гризуни сильно зріджують посіви, весною серед зеленіючих посівів бувають великі прогалини з норами і ходами  шкідників. На окремих полях за неправильного або несвоєчасного регулювання чисельності гризунів втрати зерна озимої пшениці становили 35–40%. У роки ж масового їх розмноження подекуди виникає потреба у пересіванні пошкоджених посівів. 

У садах миші підгризають коріння, обгризають кору, шкодять найчастіше молодим деревам, які навіть нерідко гинуть.Розмноження гризунів може обмежуватися природними факторами. Так, ранні морози та відсутність снігового покриву, ожеледиці й утворення крижаної кірки на полях, різкі зимові відлиги з таненням снігу спричинюють їх загибель. Та попри це, загроза для майбутнього врожаю залишається досить високою, тому необхідно вчасно проводити захисні заходи.

Сільськогосподарським підприємствам, фермерським господарствам необхідно своєчасно обстежувати площі озимих культур, багаторічних трав, молодих садів, та при виявленні 3-5 і більше колоній на одному гектарі проводити заходи із знищення гризунів.

Препарати для боротьби з мишоподібними гризунами по догляду за сільськогосподарськими культурами необхідно застосовувати відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів» та доповнень до нього дозволених до використання в України.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь