Михайлівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання

Дата: 15.04.2022 09:44
Кількість переглядів: 273

 

Звертаємо увагу, що за допомогою програмних засобів Порталу Дія (після необхідних доопрацювань) можливо подати документи як про взяття на облік так і на отримання допомоги.

 

Для отримання допомоги внутрішньо переміщена особа може заповнити заяву, яка формується засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

В такому випадку складення та/або подання будь-яких інших заяв, документів чи відомостей для отримання довідки не вимагається.

 

У разі відсутності мобільного додатку Порталу Дія необхідно його встановити на електронний пристрій, критерії якого підтримують використання такого додатка, підключений до Інтернету, та пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначного встановлення особи.

 

Департамент соціального захисту населення

Полтавської облдержадміністрації

вул. Ціолковського, 47, м. Полтава

 

 Допомога внутрішньо переміщеним особам на проживання

 

 

Обласна безкоштовна гаряча лінія

 

 

0-800-500-620

 

Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №332.

Право на отримання допомоги на проживання мають особи, які перемістилися з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, а також з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яка визначена в переліку розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 №204-р "Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми "єПідтримка", і отримали довідку про перебування на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Внутрішньо переміщені особи, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від
 1 жовтня 2014 р. №505 допомогу на проживання отримають автоматично, без додаткового звернення.

Як отримати допомогу на проживання?

 

1 етап. Стати на облік як внутрішньо переміщена особа

Для подання заяви про взяття на облік як ВПО необхідно звернутися особисто за місцем фактичного перебування:

- в електронній формі дистанційно через програмні засоби Порталу Дія (після необхідного доопрацювання). Заява подається повнолітньою або неповнолітньою внутрішньо переміщеною особою, якій присвоєно реєстраційний номер облікової картки платника податків. У разі наявності в такої особи дітей, подання заяви про взяття їх на облік можливе лише за наявності  відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у свідоцтві про народження таких дітей, виготовленому на паперовому бланку (далі — е-свідоцтво про народження);

- у територіальних громадах - до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг;

- в містах обласного значення - до управління соціального захисту населення.

Заява подається від кожної повнолітньої або неповнолітньої (віком від14 до 18 років) особи особисто, а заява від малолітньої дитини подається одним із батьків або законним представником.

Для заповнення заяви необхідно при собі мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків та інформації про встановлення групи інвалідності (у разі наявності).

У разі подання заяви про взяття на облік законним представником особи, від імені якої подається заява, додатково подаються:

документ, що посвідчує особу законного представника;

документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі);

у разі потреби - свідоцтво про народження дитини.

Отримати довідку про взяття на облік ВПО.

 

2 етап. Подати заяву на отримання допомоги

Заява про надання допомоги на проживання подається:

- в електронній формі дистанційно через програмні засоби Порталу Дія (після необхідного доопрацювання);

Або особисто за фактичним місцем перебування:

- у територіальних громадах - до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг;

- в містах обласного значення - до управління соціального захисту населення.

Заява подається від кожної повнолітньої особи, а інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків. 

Неповнолітня дитина (віком від 14 до 18 років) має право самостійно звернутися за призначенням допомоги.

Заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводження законного представника, може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких проживає (перебуває) дитина.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Виплата допомоги буде проводитися на поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування допомоги «єПідтримка» або банківський рахунок заявника відкритий у будь якому уповноваженому банку (за стандартом IBAN), який зазначається у заяві.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Розмір допомоги

Допомога надається у розмірах:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень на місяць;

  • для інших осіб – 2000 гривень на місяць.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення протягом воєнного стану та один місяць після його припинення чи скасування. Допомога надається за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Важливо! У разі звернення за допомогою до 30 квітня 2022 року, допомога надається з березня 2022 року.

_______________________________________________________________________________________________________________________________


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь