Михайлівська громада
Полтавська область, Полтавський район

Комунальна установа територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Михайлівської сільської ради

Дата: 02.06.2021 09:23
Кількість переглядів: 2633

ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

РЕЖИМ РОБОТИ:

Понеділок – четвер з 8.00 до 17.00
П’ятниця з 8.00 до
15:45
Перерва з 12.00 до 12.45
Вихідний: субота, неділя

 

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року №587 «Про організацію надання соціальних послуг».

 

Інформація про роботу структурних підрозділів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Михайлівської сільської ради Машівського району Полтавської області за 2020 рік 

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Михайлівської сільської ради Машівського району Полтавської області надає базові соціальні послуги, які спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, їх подолання, або мінімізацію негативних наслідків для осіб, які в них перебувають.
До складу територіального центру входять три структурні підрозділи:
- відділення соціальної допомоги вдома;
- відділення денного перебування;
- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
Відділення соціальної допомоги вдома відповідно до Державного стандарту Догляду вдома надає соціальну послугу догляду вдома громадянам похилого віку та особам з інвалідністю за місцем проживання/перебування.
Протягом 2020 року відділенням соціальної допомоги вдома було обслуговано
165 отримувачів соціальної послуги догляду вдома.
17 соціальних робітників надають такі види послуг:
- виклик лікаря;
- закупівля та доставка медикаментів;
- супровід отримувачів послуг в лікарню, поліклініку;
- закупівля продуктів харчування;
- приготування їжі (за необхідності);
- миття посуду;
- годування (ліжковохворих);
- прибирання приміщення;
- оплата платежів;
- допомога в послугах з особистої гігієни(за необхідності);
- прання білизни;
- інші послуги.
Частота відвідувань отримувачів соціальної послуги догляду вдома не рідше 2-х разів на тиждень.
Соціальні працівники відділення соціальної допомоги вдома постійно проводять роботу з виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, ведуть роз'яснювальну роботу серед населення міста щодо роботи структурних відділень територіального центру.
Відповідно до Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 13.11.2013 №760 та Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та перевірки якості соціальних послуг, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 №904, у 2020 році було проведено внутрішню оцінку якості надання соціальної послуги догляду вдома.
Для вивчення думки щодо якості надання послуг, які надаються відділенням соціальної допомоги вдома, було організовано опитування отримувачів послуги. Опитувальник був розроблений працівниками відділення соціальної допомоги вдома та містить 10 питань, які стосуються якості обслуговування отримувачів соціальної послуги.
В опитуванні прийняло участь
165 осіб, що становило 100% від загальної кількості отримувачів послуги.
Переважна кількість опитаних позитивно оцінила роботу надавачів послуги догляду вдома. Були висловлені схвальні відгуки щодо роботи надавачів послуги догляду вдома.
Таким чином, в ході опрацювання опитувальників отримувачів послуги догляду вдома, виявлено позитивну тенденцію у процесі надання соціальної послуги, задоволення індивідуальних потреб отримувачів послуги, дотримання вимог й показників забезпечення якості, встановлених у Державному стандарті догляду вдома.
Протягом минулого року з соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома було проведено 52 виробничі наради
.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає послугу натуральної допомоги громадянам, які мають дохід, що не перевищує два прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність.
Послугу натуральної допомоги отримують громадяни похилого віку, особи з інвалідністю та громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в Державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, осіб похилого віку, дітей з інвалідністю.
Виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази відділення безоплатно забезпечує громадян одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби, продовольчими та промисловими товарами, організовує надання швацьких, перукарських послуг та послуг з прання білизни.

На обслуговуванні у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги знаходиться 833 громадянина.
Протягом 2020 року з урахуванням умов карантину, послугу натуральної допомоги отримали 
833 осіб, які знаходяться на обліку у відділенні.
Протягом року від населення міста було отримано 185 од. речей, які були вживані раніше, на суму 771,00 грн.
.
337особа, що обслуговуються структурними підрозділами територіального центру отримали продукти харчування (придбані за кошти благодійників міста) на суму 2590,00 грн.
В територіальному центрі при відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.
Станом на 30.12.2020 року на обліку в пункті прокату знаходяться 2
3 одиниць технічних засобів, а саме:
Ходунки – 7 одиниць,
Палиці – 3 одиниці,
Милиці – 2 пар,
Інвалідне крісло (колісне) – 10 одиниць

Стілець нічний – 10 одиниць
Технічні засоби видаються безкоштовно для тимчасового користування громадянам, які знаходяться на обліку у структурних підрозділах територіального центру.
Так, в минулому році послугами пункту прокату скористалися 2
1 особи.

Також у відділенні організації надання адресної натуральної допомоги функціонує транспортна послуга «соціальне таксі», для перевезення людей похилого віку та інвалідів з вадами ОРА. Дана послуга надається безкоштовно. За 2020 рік дану послугу отримали – 59 громадян.
Протягом 2020 року від отримувачів послуги натуральної допомоги скарг на роботу відділення не надходило.
В територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)Михайлівської сільської ради Машівського району Полтавської області постійно проводиться робота щодо широкого інформування населення про соціальні послуги, які надаються в структурних підрозділах територіального центру шляхом розміщення інформації на інформаційних стендах терцентру, на веб-сайті Михайлівської об’єднаної територіальної громади, та у місцевих ЗМІ.

Директор територіального центру  Я.Г.Кошляк

 

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Михайлівської сільської ради Машівського району Полтавської області надає соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах денного перебування.
До складу територіального центру входять такі структурні підрозділи:
Відділення соціальної допомоги вдома
Відділення денного перебування
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги
Право на позачергове надання соціальних послуг структурними підрозділами мають одинокі ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", жертви нацистських переслідувань, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1, 2 і 3 категорії, особи, депортовані за національною ознакою.
Надання структурними підрозділами соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам здійснюється невідкладно. Особова справа формується на підставі документа, що посвідчує особу, та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
Медичними протипоказаннями для соціального обслуговування у відділеннях соціальної допомоги вдома та денного перебування є наявність у громадян іфекційних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.
Для прийняття до структурних підрозділів територіального центру громадянин, який потребує надання соціальних послуг, подає письмову заяву до управління соціального захисту населення
Михайлівської сільської ради.
Відділення соціальної допомоги вдома, відповідно до Державного стандарту Догляд вдома надає соціальну послугу догляд вдома.
Основні заходи, що складають зміст соціальної послуги догляду вдома, передбачають: допомогу у самообслуговуванні (дотриманні особистої гігієни, рухового режиму, годування), у пересуванні в побутових умовах, у веденні домашнього господарства (закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний ремонт одягу, взуття тощо), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, комунальних служб, транспортних служб тощо), навчання навичкам самообслуговування, допомогу у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічну підтримку; надання інформації з питань соціального захисту населення; допомогу в отриманні безоплатної правової допомоги; допомогу в оформленні документів.
Відділення забезпечує безоплатне в обсягах визначених Державним стандартом Догляду вдома надання соціальних послуг:
- громадян похилого віку, інвалідів (крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку, чи визнані інвалідами в установленому порядку.
Відділення може надавати платні соціальні послуги (в межах наявних можливостей), визначені постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року № 12 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку» (із змінами).
Платні соціальні послуги надаються:
- громадянам похилого віку, інвалідам, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці),
які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу.
Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги, встановлені територіальним центром відповідно до чинного законодавства.
Після отримання від управління соціального захисту населення пакету документів, соціальні працівники відділення виходом за місцем проживання отримувача послуг складають карту індивідуальних потреб громадянина, уточнюють їх обсяг, складають індивідуальний план надання соціальних послуг та укладають договір про надання соціальних послуг. Договір укладається в 2-х екземплярах, один з яких залишається у громадянина, другий – в особовій справі, яка зберігається у відділенні соціальної допомоги вдома.
Частота відвідування отримувачів соціальної послуги планується конкретно в залежності від потреб та з урахуванням стану здоров'я отримувача соціальної послуги, його віку, групи рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на надання соціальної послуги та її якість, та здійснюється не рідше 2 разів на тиждень.
Відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відповідно до Державного стандарту соціальної адаптації, надає послугу соціальної адаптації.
Основні заходи, що становлять зміст соціальної послуги соціальної адаптації передбачають:
- допомогу в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення;
- залучення отримувача соціальної послуги до вирішення власних проблем, складання плану виходу із складної життєвої ситуації та допомога у його реалізації;
- надання інформації з питань соціального захисту населення;
- представництво інтересів;
- надання психологічної допомоги;
- корекцію психологічного стану та поведінки в повсякденному житті;
- навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, соціальної компетенції;
- участь в організації та діяльності груп самодопомоги;
- допомогу в зміцненні/відновленні родинних і суспільно корисних зв’язків;
- участь в клубах за інтересами, клубах активного довголіття, університетах третього віку, допомогу в організації денної зайнятості та дозвілля;
- сприяння зайнятості;
- сприяння ресоціалізації отримувача соціальної послуги, який звільнився з місця відбування покарання;
- сприяння в отриманні інших соціальних послуг і консультацій фахівців відповідно до виявлених потреб.
Крім того, відділення денного перебування може надавати такі соціальні послуги:
консультування;
представництво інтересів;
посередництво (медіація).
Отримувачі соціальних послуг можуть скористатися послугами бібліотеки.

Документи, які необхідні для отримання соціальної послуги соціальна адаптація:
- медичний висновок потенційного отримувача соціальної послугипро здатність до самообслуговування та потребу в наданні соціальних послуг та відсутності медичних протипоказань
- довідка про склад сім’ї
- копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності)
- довідку про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення (за потреби).

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру обслуговує громадян:
- похилого віку;
- інвалідів;
- хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці) у разі коли вони на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів;
- які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою, у разі коли вони мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів.
До громадян, які мають право на обслуговування відділенням адресної допомоги, належать громадяни, середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожиткового мінімуму для сім’ї.
Відділення адресної допомоги виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечує громадян одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби, ліками, предметами медичного призначення, предметами побутової гігієни, продовольчими та промисловими товарами, гарячими обідами тощо; організовує надання швацьких, перукарських послуг та послуг з прання білизни, надання послуг з пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації, а також доставки допомоги громадянам за місцем їх проживання (у разі необхідності).
Для поліпшення соціального захисту громадян похилого віку та інвалідів, громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах в територіальному центрі працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.
Пункт прокату надає послуги згідно Положення про пункт прокату, затвердженого наказом директора терцентру від 31.12.2010р. №169.
Територіальний центр укладає з орендаторами угоди, в яких було передбачено строки використання технічних засобів та відповідальність за збереження та справність технічних засобів. Угоди укладаються сроком на 3 місяці, в подальшому вони можуть бути продовжені за згодою сторін.
В пункті прокату знаходяться такі технічні засоби, а саме:
Ходунки,
Палиці,
Милиці,
Інвалідне крісло.
Технічні засоби видаються безкоштовно для тимчасового користування одиноким громадянам, які знаходяться на обліку та обслуговуються у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Михайлівської сільської ради

надає соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах денного перебування.
До складу територіального центру входять такі структурні підрозділи:
Відділення соціальної допомоги вдома
Відділення денного перебування
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги


Право на позачергове надання соціальних послуг структурними підрозділами мають одинокі ветерани війни, особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", жертви нацистських переслідувань, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1, 2 і 3 категорії, особи, депортовані за національною ознакою.


Надання структурними підрозділами соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам здійснюється невідкладно.

 Особова справа формується на підставі документа, що посвідчує особу, та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи .


Медичними протипоказаннями для соціального обслуговування у відділеннях соціальної допомоги вдома та денного перебування є наявність у громадян іфекційних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.


Для прийняття до структурних підрозділів територіального центру громадянин, який потребує надання соціальних послуг, подає письмову заяву до управління соціального захисту населення Михайлівської сільської ради.


Відділення соціальної допомоги вдома, відповідно до Державного стандарту Догляд вдома надає соціальну послугу догляд вдома.


Основні заходи, що складають зміст соціальної послуги догляду вдома, передбачають: допомогу у самообслуговуванні (дотриманні особистої гігієни, рухового режиму, годування), у пересуванні в побутових умовах, у веденні домашнього господарства (закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний ремонт одягу, взуття тощо), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, комунальних служб, транспортних служб тощо), навчання навичкам самообслуговування, допомогу у забезпеченні технічними засобами реабілітації, авчання навичкам користування ними; психологічну підтримку; надання інформації з питань соціального захисту населення; допомогу в отриманні безоплатної правової допомоги; допомогу в оформленні документів.
Відділення забезпечує безоплатне в обсягах визначених Державним стандартом Догляду вдома надання соціальних послуг:


громадян похилого віку, інвалідів (крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку, чи визнані інвалідами в установленому порядку.


Відділення може надавати платні соціальні послуги (в межах наявних можливостей), визначені постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року № 12 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку» (із змінами).


Платні соціальні послуги надаються:
 

 громадянам похилого віку, інвалідам, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці),
які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу.


Обслуговування таких громадян здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні соціальні послуги, встановлені територіальним центром відповідно до чинного законодавства.


Після отримання від управління соціального захисту населення пакету документів, соціальні працівники відділення виходом за місцем проживання отримувача послуг складають карту індивідуальних потреб громадянина, уточнюють їх обсяг, складають індивідуальний план надання соціальних послуг та укладають договір про надання соціальних послуг. Договір укладається в 2-х екземплярах, один з яких залишається у громадянина, другий – в особовій справі, яка зберігається у відділенні соціальної допомоги вдома.


Частота відвідування отримувачів соціальної послуги планується конкретно в залежності від потреб та з урахуванням стану здоров'я отримувача соціальної послуги, його віку, групи рухової активності, здатності до самообслуговування, місця та умов проживання, наявності транспортного сполучення, інших факторів, що можуть вплинути на надання соціальної послуги та її якість, та здійснюється не рідше 2 разів на тиждень.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь