ДПС інформує!
Запитували? Відповідаємо!
Під час військового стану я змушений був переїхати. Чи можете мені направити відповідь на лист на електронну поштову скриньку?
Головне управління ДПС у Полтавській області інформує. Платники податків можуть подати заяву про бажання отримувати документи, в тому числі і проводити листування, через Електронний кабінет.
Відповідно до норм пункту 42.4 статті 42 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI листування контролюючих органів з платниками податків, які подають звітність в електронному вигляді та/або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, які подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, а також з фінансовими агентами у випадках, визначених Податковим кодексом, здійснюється засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" шляхом надіслання документа в електронний кабінет з одночасним надісланням платнику податків на його електронну адресу (адреси) інформації про вид документа, дату та час його надіслання в електронний кабінет.
Документ, надісланий контролюючим органом в електронний кабінет, вважається врученим платнику податків або фінансовому агенту, якщо він сформований з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та є доступним в електронному кабінеті.
Головне управління ДПС у Полтавській області
Щодо особливостей заповнення платниками ПДВ податкових накладних з метою вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів
Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що Законом України від 9 травня 2024 року № 3706-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану» (далі – Законом № 3706-IX) підрозділ 2 розділу ХХ «Перехідні положення» доповнено пунктом 97.
Підпунктами 97.1, 97.2 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ передбачено, що платник ПДВ з метою вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів.
Таким чином, в одній податковій накладній не може бути відображено два та більше видів товарів.
Вивезення відповідних товарів за межі митної території України у митному режимі експорту після складення податкової накладної не вважатиметься окремою оподатковуваною операцією у розумінні підпункту «г» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ.
Реєстрація складеної за операціями з експорту окремих видів товарів податкової накладної в ЄРПН може бути зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 розділу V ПКУ.
У такій податковій накладній:
▪ може бути зазначено тільки один товар за одним кодом згідно з УКТ ЗЕД;
▪ одиниці виміру товарів зазначаються у кілограмах.
Крім того, Законом № 3706-IX пункт 201.1 статті 201 розділу V ПКУ доповнено підпунктами «к» і «л», згідно з яким у разі вивезення товарів за межі митної території України в податковій накладній має бути вказано:
▪ дата та номер митної декларації (крім податкових накладних, складених на операції з вивезення окремих видів товарів в період дії режиму експортного забезпечення);
▪ дата та номер договору (контракту) на вивезення окремих видів товарів за межі митної території України. У податковій накладній, що складається за операціями з вивезення товарів за межі митної території України на підставі форвардного контракту, зазначається відповідна відмітка про форвардний контракт.
Податкова накладна, складена з порушенням таких вимог, не приймається до реєстрації в ЄРПН.
Більш детально читайте у листі ДПС України від 02.07.2024 №19083/7/99-00-21-03-02-07 за посиланням https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/79021.html
Головне управління ДПС у Полтавській області
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ
субсайт вебпорталу ДПС: poltava.tax.gov.ua
ПРЕСРЕЛІЗ
Для розміщення на:
субсайті вебпорталу ДПС
та у соціальній мережі
(ФБ сторінка)
Юридична особа - роботодавець відшкодовує працівнику оплачену нею вартість медичного огляду до працевлаштування: чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО?
Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє наступне.
Випадок 1. Юридична особа-роботодавець за рахунок власних коштів відшкодовує фізичній особі вартість попереднього (до прийняття на роботу) профілактичного медичного огляду, оплаченого нею до працевлаштування у роботодавця. Тоді суму такого відшкодування включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника як додаткове благо та оподатковують ПДФО на загальних підставах.
Випадок 2. Не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи (працівника) та не є об’єктом оподаткування витрати роботодавця на обов’язковий попередній профілактичний огляд такої фізичної особи, якщо перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам підпадають під дію Закону від 06.04.2000 № 1645-III «Про захист населення від інфекційних хвороб» у відповідності до вимог п.п. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України.
Додатково! Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним оглядам та Порядок їх проведення та видачі особистих медичних книжок затверджені постановою КМУ від 23.05 2001 № 559.
Більш детально ознайомитися із відповідним роз’ясненням можна на вебпорталі ДПС у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР) за посиланням https://zir.tax.gov.ua/ (категорія 103.04).
Головне управління ДПС у Полтавській області
Завідувач сектору
інформаційної взаємодії Ганна ТРЕТЬЯКОВА
В. о. начальника управління
оподаткування фізичних осіб Інна НОВОСЕЛЕЦЬКА
ПОГОДЖЕНО
В. о. начальника ГУ ДПС
у Полтавській області Алла РЯБКОВА
Як повернути (перерахувати) помилково сплачені податки, збори
У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що Заяву про повернення помилково сплачених сум грошових зобов’язань та пені можна подати через приватну частину Електронного кабінету, а також через вебпортал ДПС.
У розділі «Заяви, запити для отримання інформації» заповнюється заява за формою:
J1302002 – для юридичних осіб;
F1302002 – для фізичних осіб.
Заява подається до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково сплаченої суми.
Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, який підтверджує помилкову сплату.
Подати заяву на повернення помилково сплачених коштів можливо лише протягом 1095 днів від дати їх сплати.
Заяву також можна надати на паперовому носії до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково сплаченої суми.
Головне управління ДПС у Полтавській області
Інформація щодо подачі звітності суб’єктами господарювання, які отримали ліцензію на відповідний вид діяльності та здійснюють свою діяльність у сфері виробництва та обігу підакцизних товарів, яка регулюється Законом України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»
Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що з 1 жовтня 2024 року запроваджуються нові форми звітів:
-
форми № 1-ВП «Звіт про обсяги виробництва та обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах»;
-
форми № 1-ОП «Звіт про обсяги обігу (у тому числі імпорту та експорту) спирту (у тому числі біоетанолу), спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах»,
(затверджені наказом Міністерства фінансів України від 18.06.2024 № 296, який опубліковано в Офіційному віснику України від 02.08.2024 № 67).
Відповідно діючі форми звітів, які затверджені наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49, втрачають чинність з 1 жовтня 2024 року.
З набранням 27.07.2024 чинності Закону № 3817 визначено нові вимоги та порядок подання звітності ліцензіатами (стаття 72 Закону № 3817).
При цьому з урахуванням набрання чинності та введенням у дію розділу VII (крім пунктів 22, 23 і 25 частини другої статті 46, статті 49) Закону № 3817 (абзац шостий пункту 1 Розділу ХІІ Закону № 3817) ліцензування деяких видів діяльності запроваджуються вперше з 01.01.2025, зокрема, здійснення ферментації тютюнової сировини та вирощування тютюну.
Отже, з урахуванням статті 72 розділу XI Закону № 3817 та до внесення відповідних змін до наказу № 296 подаються ліцензіатами:
1. Звіт форми № 1-ВП:
1) щомісяця, не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним:
виробниками спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, які здійснюють виробництво та/або ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України зазначених товарів (продукції) – починаючи з жовтня 2024 року за вересень 2024 рік;
суб’єктами господарювання, які здійснюють ферментацію тютюнової сировини, – починаючи з лютого 2025 року за січень 2025 рік;
2) не пізніше 1 лютого року, наступного за звітним – суб’єктами господарювання, які отримали ліцензію на право вирощування тютюну – починаючи з січня 2026 року за 2025 рік;
3) не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним роком – починаючи з січня 2025 року за 2024 рік:
малі виробництва дистилятів;
малі виробництва виноробної продукції;
малі виробництва пива.
2. Звіт форми № 1-ОП – суб’єктами господарювання, які здійснюють оптову торгівлю спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, тютюновою сировиною, тютюном, промисловими замінниками тютюну, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та/або ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України зазначених товарів (продукції) – щомісяця, не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним – починаючи з жовтня 2024 року за вересень 2024 рік.
При цьому ліцензіати, які мають одночасно ліцензії на право виробництва та на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, подають лише звіти, передбачені для виробників таких товарів (продукції), а саме Звіт форми № 1-ВП.
Головне управління ДПС у Полтавській області