ДПС інформує!
Три кроки для переходу на єдиний рахунок!
У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють платників податків про можливість переходу на єдиний рахунок.
Перший крок. Через Електронний кабінеті подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J/F 1307001.
Другий крок.1Отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.
Третій крок. Надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або із визначенням одержувачів.
Датою зарахування коштів на єдиний рахунок буде дата розрахунків платника з бюджетом та фондами.
Важливо! Відмовитись від використання єдиного рахунку можливо буде лише з 1 січня наступного календарного року!
Головне управління ДПС у Полтавській області
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
СЕКТОР ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ
субсайт вебпорталу ДПС: poltava.tax.gov.ua
ПРЕСРЕЛІЗ
Для розміщення на:
субсайті вебпорталу ДПС
та у соціальних мережах
(ФБ сторінка)
Як здійснити зміну групи платника єдиного податку
Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що ФОП на спрощеній системі оподаткування може змінити групу платника єдиного податку за умови, що він відповідає критеріям обраної групи, у підприємця не має податкової заборгованості та не перевищено ліміт річного доходу.
Для переходу на іншу групу потрібно подати до ДПС заяву про обрання спрощеної системи оподаткування з відміткою про зміну групи та ставки податку.
Заяву необхідно подати не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу у такі терміни:
– із 1 січня — заяву потрібно подати до 16 грудня;
– із 1 квітня — до 16 березня;
– із 1 липня — до 15 червня;
– із 1 жовтня — до 15 вересня.
Заяву можна подати в електронному вигляді або роздрукувати та подати до податкової служби у паперовому вигляді.
Як здійснити перехід із загальної системи оподаткування на 3 групу (5%)?
Перейти можна з початку наступного кварталу. Для цього, за 15 календарних днів до початку наступного кварталу, потрібно подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з відміткою про перехід.
Перехід новоствореного ФОП із загальної системи на єдиний податок.
Якщо під час реєстрації ФОП, ви не поставили відмітку про обрання спрощеної системи у реєстраційній формі, потрібно окремо подати заяву про перехід на спрощену систему.
Заява подається у наступні строки:
- для переходу на першу-другу групу єдиного податку заява подається до кінця місяця в якому відбулася реєстрація ФОП. На єдиний податок переведуть з першого числа наступного місяця;
- для переходу на третю групу 5% заяву потрібно подати протягом 10 днів із дати реєстрації. На єдиний податок переведуть з дати державної реєстрації.
Головне управління ДПС у Полтавській області
Завідувач сектору інформаційної взаємодії |
|
Ганна ТРЕТЬЯКОВА |
В. о. начальника управління оподаткування фізичних осіб
ПОГОДЖЕНО В. о. начальника ГУ ДПС у Полтавській області |
|
Інна НОВОСЕЛЕЦЬКА
Алла РЯБКОВА |
Розрахуйте податок на нерухоме майно та землю онлайн:
калькулятор ДПС
Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області нагадують, що на сайті Державної податкової служби України платники податків мають можливість розрахувати суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю з фізичних осіб за допомогою двох спеціальних калькуляторів.
Калькулятори знаходяться у розділі «Калькулятор для обчислення сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю з фізичних осіб» за посиланням https://tax.gov.ua/calculator.
Для обчислення сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у розділі «Калькулятор обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб» необхідно вказати:
- тип нерухомості;
- тип об’єкту;
- загальну площу;
- тип власності;
- розмір частки володіння;
- період володіння;
- ставку податку;
- вказати чи використовується об`єкт нерухомості з метою отримання доходу.
Введіть дані, натисніть «РОЗРАХУВАТИ» і результат готовий!
За допомогою сервісу «Калькулятор обчислення плати за землю з фізичних осіб» громадяни можуть швидко та просто визначити розмір плати за землю з фізичних осіб (земельного податку та орендної плати за землю державної та/або комунальної власності).
Для цього необхідно вказати:
- площу земельної ділянки;
- нормативну грошову оцінку одиниці площі, з урахуванням коефіцієнта індексації;
- ставку земельного податку (згідно прийнятого рішення органу місцевого самоврядування);
- ставку орендної плати за земельну ділянку державної та/або комунальної власності (згідно з договором оренди);
- кількість місяців перебування земельної ділянки у власності або в оренді.
Зверніть увагу:
-
Введіть дані з дробовою частиною через крапку;
-
Введіть дані в гектарах або в квадратних метрах;
-
Якщо розраховуєте земельний податок, то вказуйте ставку земельного податку;
-
Якщо розраховуєте орендну плату – вказуйте ставку орендної плати згідно з договором оренди за земельну ділянку;
-
Заповніть поля, клікніть «РОЗРАХУВАТИ» і отримайте готовий результат!
Користуйся зручними сервісами від Державної податкової служби України!
Інформацію щодо встановлених ставок податку можливо дізнатися на офіційному вебпорталі ДПС, за посиланням: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatki-ta-zbori/stavki-mistsevih-podatkiv-ta-zboriv .
Також, інформацію щодо об`єктів оподаткування та податкових зобов`язань по платі за землю з фізичних осіб за даними інформаційно-комунікаційної системи ДПС Ви можете переглянути в електронному сервісі "Електронний кабінет" після авторизації з використанням електронного цифрового підпису.
Користуйся зручними сервісами від Державної податкової служби України!
Головне управління ДПС у Полтавській області
До уваги роботодавців: нова форма повідомлення про прийняття працівника на роботу
Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що Кабінетом Міністрів України Постановою від 23 серпня 2024 року № 967 (далі – Постанова № 967) внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту» (із змінами). Постановою № 967 затверджено нову форму повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/припинення трудового договору з домашнім працівником.
Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а фізичною особою, яка уклала трудовий договір з домашнім працівником — за її податковою адресою (місцем проживання) за формою згідно з додатком 1. Повідомлення подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.
У разі припинення трудового договору з домашнім працівником, фізична особа, яка уклала з ним трудовий договір, повідомляє територіальний орган Державної податкової служби за місцем її податкової адреси (місцем проживання) про факт і підстави припинення укладеного з домашнім працівником трудового договору за формою згідно з додатком 2 протягом трьох днів з дня його звільнення.
Зміни, внесені Постановою № 967, дозволяють фізичним особам, які уклали трудові договори з домашніми працівниками, подавати відповідні повідомлення до територіальних органів за встановленими формами. Завантажити бланки повідомлення можна за посиланням .
Головне управління ДПС у Полтавській області